Strona główna
Prokuratura Okręgowa
Prokuratury Rejonowe
Lokalizacja
Godziny urzędowania
Uprawnienia pokrzywdzonych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zagrożenia dla małoletnich w Internecie
Ogłoszenia
Zamówienia publiczne
Rzecznik prasowy - 663 863 786
Przydatne informacje
Ochrona danych osobowych
Informacja dla osób niepełnosprawnych
 
Komunikat poniedziałek, 24 czerwca 2019r.
2019-06-24
 Skarga nadzwyczajna Prokuratora Generalnego od wyroku dotyczącego lichwiarskiej pożyczki... 
czytaj więcej...
Komunikat środa, 19 czerwca 2019
2019-06-19
 Sąd Najwyższy podzielił stanowisko Prokuratora Generalnego w sprawie skargi kasacyjnej dotyczącej „frankowiczów”... 
czytaj więcej...
Komunikat wtorek, 18 czerwca 2019
2019-06-18
Kasacja Prokuratora Generalnego w sprawie zamachu bombowego we Wrocławiu  ... 
czytaj więcej...
Biuletyn Informacji Publicznej
PO w Koninie
» AktualnoÂści
 

Komunikat

2018-10-17

Czwarte Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC 2018, coroczna konferencja poświęcona strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa, odbyła się w dniach 8 – 9 października 2018 roku w Krakowie.
Spotkali się eksperci z wielu państw

Wśród gości forum byli między innymi Zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. Nowych Wyzwań Bezpieczeństwa Antonio Missiroli, Kierownik Europejskiego Centrum Cyberprzestępczości EUROPOL-u Steven Wilson, Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski, Minister Cyfryzacji Marek Zagórski, a także Minister Przedsiębiorczości i Technologii – Jadwiga Emilewicz.
Podobnie jak w latach ubiegłych, organizator forum, Instytut Kościuszki, zaprosił do Krakowa najważniejsze osoby zajmujące się tematyką cyberbezpieczeństwa. Wśród ponad 140 prelegentów konferencji znajdowali się między innymi przedstawiciele globalnych firm, jak między innymi: John Frank wiceszef Microsoft, EU Government Affairs, Pablo Chavez wiceprezes Google Cloud, Edna Conway Chief Security Officer, Global Value Chain w Cisco, a także eksperci jak: Melissa Hathaway była doradczyni George’a W. Busha i Baracka Obamy ds. cyberbezpieczeństwa, aktualnie ekspert Instytutu Kościuszki, Christopher Painter pierwszy w historii koordynator kwestii cyberbezpieczeństwa w Departamencie Stanu USA, Ambasador Sorin Ducaru były zastępca sekretarza generalnego NATO ds. nowych wyzwań bezpieczeństwa, pracownik naukowy Hudson Institute, Katie Moussouris najbardziej znana hackerka i pionierka bug bounty mających na celu szukanie luk bezpieczeństwa w oprogramowaniu komputerowym, założycielka i CEO Luta Security.
Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski był jednym z prelegentów panelu poświęconego rozwojowi cyberprzestępczości.
W czasie panelu Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski mówił m.in. o znaczeniu współpracy międzynarodowej w zakresie zwalczania cyberprzestępczości.
W Polsce podejmowane są wszelkie dostępne działania, aby powszechne jednostki organizacyjne prokuratury w zakresie zwalczania cyberprzestępczości były dobrze przygotowane do współpracy z Policją i pozostałymi partnerami odpowiedzialnymi za prowadzenie postępowań karnych.
Prokurator Krajowy zauważył, że w ramach wykonywanych obowiązków prokuratorzy Działu do Spraw Cyberprzestępczości Prokuratury Krajowej zajmują się również zagadnieniami związanymi z obrotem międzynarodowym w tych sprawach, biorą udział w konferencjach, spotkaniach i pracach grup roboczych zajmujących się cyberprzestępczością w Europie. W ramach tych prac aktywnie uczestniczą w pracach Eurojustu, Organizacji Narodów Zjednoczonych (United Nations Office Drugs and Crime UNODOC), pracach Komisji Europejskiej (Cybercrime Convention Committee T-CY) oraz innych inicjatywach. Równie aktywnie prokuratorzy uczestniczą w spotkaniach i konferencjach, które odbywają się w kraju i są poświęcone cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwu. W ramach zwalczania cyberprzestępczości nawiązano stałą współpracę z Komendą Główną Policji Biurem do Spraw Cyberprzestępczości, a także pozostałymi służbami zajmującymi się tą tematyką.
Czym jest CYBERSEC Forum

CYBERSEC Forum to coroczna konferencja, poświęcona strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa. Wydarzenie stanowi platformę współpracy pomiędzy rządami, organizacjami międzynarodowymi oraz kluczowymi podmiotami sektora prywatnego.
Gośćmi i panelistami CYBERSEC Forum są eksperci, którzy mają wpływ na kierunki rozwoju strategii i polityk dla cyberbezpieczeństwa oraz dla cyfrowych technologii przyszłości.
Prezentacje i panele dyskusyjne na tegorocznym CYBERSEC Forum toczyły się w ramach czterech równoległych ścieżek tematycznych: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes. W trakcie konferencji odbyło się kilka paneli dyskusyjnych poświęconych koncepcji Cyfrowego Trójmorza. Jest to idea zapoczątkowana przez Instytut Kościuszki, której celem jest wzmocnienie współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej i przyspieszenie transformacji cyfrowej regionu. Inicjatywa była omawiana w czasie ostatniego szczytu państw Trójmorza w Bukareszcie. Krakowska konferencja była okazją do kontynuacji tej dyskusji.
Tegorocznej konferencji towarzyszyła wystawa „Cyfry, Kody, Szyfry – 100 Lat Niepodległej” przybliżająca wkład Polaków w rozwój matematyki, kryptologii i informatyki, a tym samym popularyzująca historię Polski w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

                                                                                       Dział Prasowy

                                                                                    Prokuratura Krajowa

 « wstecz 
Prokuratura Okręgowa w Koninie 2019 © Wszystkie prawa zastrzeżone licznik odwiedzin: 541476