Strona główna
Prokuratura Okręgowa
Prokuratury Rejonowe
Lokalizacja
Godziny urzędowania
Uprawnienia pokrzywdzonych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zagrożenia dla małoletnich w Internecie
Ogłoszenia
Zamówienia publiczne
Rzecznik prasowy - 663 863 786
Przydatne informacje
Ochrona danych osobowych
Informacja dla osób niepełnosprawnych
 
Komunikat 02 kwietnia 2019
2019-04-02
 W dniach 18-24 lutego 2019 roku w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem prokuratorzy z całego kraju udzielili blisko 1000 osób porad w zakresie między innymi prawa karnego, cywilnego, administracyjnego oraz pracy i ub... 
czytaj więcej...
Komunikat 20 marca 2019
2019-04-02
Nowoczesna prokuratura nie koncentruje się na statystykach. To za czasów poprzedniej władzy i tak zwanej niezależnej prokuratury skupiano się głównie na tym, by jak najszybciej umorzyć lub odmówić podjęcia śledztwa. Żeby statystk... 
czytaj więcej...
Komunikat 18 marca 2019
2019-04-02
Prokuratura Krajowa oświadcza, że opublikowany dziś (18.03.2019 r.) w „Gazecie Wyborczej” artykuł pt.: ,,Prokuratura działa coraz wolniej” zawiera nierzetelne informacje, które w fałszywy sposób przedstawiają wyniki pr... 
czytaj więcej...
Biuletyn Informacji Publicznej
PO w Koninie
» AktualnoÂści
 

Komunikat

2017-12-21
W ramach walki ze zorganizowaną przestępczością podatkową Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu nadzoruje śledztwo dotyczące grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT od transakcji dotyczących obrotu paliwami i luksusowymi samochodami.
Szacowana kwota wyłudzeń wynosi ponad 270 milionów złotych. Dotychczas w toku tego śledztwa zarzuty popełnienia przestępstw przedstawiono ponad 30 osobom.
W toku śledztwa 18 grudnia 2017 roku funkcjonariusze Policji, na polecenie prokuratora, dokonali zatrzymania kolejnej osoby zamieszanej w przestępczy proceder. Podejrzanemu ogłoszono zarzuty związane z zakładaniem firm, które następnie były wykorzystywane w przestępczym mechanizmie oszustw podatkowych i innych przestępstw gospodarczych.  
Sprawca został doprowadzony do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Tam prokurator ogłosił mu zarzuty dotyczące pomocnictwa do popełniania przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów i oszustw skarbowych. Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia.
Wobec podejrzanego, z uwagi na jego rolę w procederze oraz postawę procesową, zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.
Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa
 « wstecz 
Prokuratura Okręgowa w Koninie 2019 © Wszystkie prawa zastrzeżone licznik odwiedzin: 522608