Strona główna
Prokuratura Okręgowa
Prokuratury Rejonowe
Lokalizacja
Godziny urzędowania
Uprawnienia pokrzywdzonych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Zagrożenia dla małoletnich w Internecie
Ogłoszenia
Zamówienia publiczne
Rzecznik prasowy - 663 863 786
 
Komunikat piątek, 5 maja 2017
2017-05-08
Sąd Najwyższy Sąd Dyscyplinarny podjął uchwałę o zezwoleniu na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego Sądu Rejonowego w Chełmie - A. C. Sąd Najwyższy Sąd Dyscyplinarny zawiesił jednocześnie sędzię w czynnościach służbowych i pozbawił ją 50... 
czytaj wiĂŞcej...
Komunikat piątek, 28 kwietnia 2017
2017-05-08
26 i 27 kwietnia 2017 r. odbyła się piąta edycja międzynarodowej konferencji naukowej „Miejsce zdarzenia” organizowana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. Konferencja odbyła się w Gdańsku podczas Międzynarodowych Targ&o... 
czytaj wiĂŞcej...
Komunikat wtorek, 25 kwietnia 2017
2017-05-08
W dniu 25 kwietnia 2017 roku w siedzibie Prokuratury Krajowej odbyła się uroczystość wręczenia nominacji na stanowiska prokuratorskie oraz asesorskie. Nominacje wręczył Zastępca Prokuratora Generalnego Robert Hernand.... 
czytaj wiĂŞcej...
Biuletyn Informacji Publicznej
PO w Koninie
» AktualnoÂści
 

Komunikat piątek, 28 kwietnia 2017

2017-05-08
26 i 27 kwietnia 2017 r. odbyła się piąta edycja międzynarodowej konferencji naukowej „Miejsce zdarzenia” organizowana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. Konferencja odbyła się w Gdańsku podczas Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa „EUROPOLTECH”.
Zastępca Prokuratora Generalnego Marek Pasionek był jednym z prelegentów konferencji w ramach sesji IV - Prokurator jako lider zespołu oględzinowego - regulacje prawne w Polsce i na świecie. Tematem wystąpienia prokuratora Marka Pasionka była rola prokuratora na miejscu przestępstwa o charakterze terrorystycznym.
Celem konferencji była wymiana doświadczeń oraz informacji na temat obowiązujących procedur regulujących postępowanie zespołów oględzinowych w Polsce i w innych państwach. Uczestnicy konferencji analizowali podstawowe zasady identyfikacji ofiar zamachów terrorystycznych i katastrof w opracowanych przez Interpol wytycznych DVI (Disaster Victim Identification). Procedury te funkcjonują w przestrzeni prawnej na całym świecie. Ujednolicenie wzorców postępowań jest szczególnie ważne w przypadku zdarzeń, gdzie ofiarami są obywatele różnych państw, a rzetelna i skuteczna identyfikacja ofiar wymaga współpracy i współdziałania służb o różnych kompetencjach. Wiedza oraz doświadczenie zagranicznych ekspertów z zakresu DVI, którzy wzięli udział w konferencji, mogą zostać wykorzystane do stworzenia polskiej, wyspecjalizowanej grupy identyfikującej ofiary zdarzeń masowych, skupiającej przedstawicieli różnych służb i specjalności.
Podczas pierwszego dnia zostały przedstawione i omówione funkcjonujące na poziomie międzynarodowym wytyczne dotyczące identyfikacji ofiar katastrof, które posłużą wymianie doświadczeń między przedstawicielami różnych służb z całego świata, m.in. zagranicznych grup DVI oraz Interpolu. Planowane sesje tematyczne obejmowały identyfikację ofiar katastrof w standardzie DVI oraz wykorzystanie metod genetycznych nowej generacji. Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, został również zorganizowany pokaz oględzin miejsca zdarzenia.
Dzień drugi został poświęcony wymianie doświadczeń i dobrych praktyk w tym zakresie oraz  możliwości ich implementacji w polskich warunkach.
 
Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa
 « wstecz 
Prokuratura Okręgowa w Koninie 2017 © Wszystkie prawa zastrzeÂżone licznik odwiedzin: 400873